Anonymous'tan Yunanistan'a Saldırı

Dünyanın en tehlikeli hacker grubu, şimdi de gözünü Yunanistan’daki olaylara dikti. Yunanistan Adalet Bakanlığı’nın sitesi, Anonymous tarafından hacklendi.

Dünya üzerindeki siyasi olayları da yakından takip eden ve güvenli internetsürecinde yaptığı açıklamalarda Türkiye’de de gündeme gelen Anonymous, bu sefer de komşu Yunanistan’da ortaya çıktı.

İnternetin en korkulan hacker grubu Anonymous, kredi anlaşması çerçevesinde Yunanistan’ın Avrupalı ortakları ve IMF tarafından sert tasarruf önlemleri almaya zorlanması ve Ticarette Sahteciliğin Önlenmesi Sözleşmesi’nin imzalanması üzerine Anonymous da operasyonun düğmesine bastı.

Anonymous, Yunanistan Adalet Bakanlığı’nın sitesini hackledikten sonra bıraktıkları videoda, “Adalet geliyor. Ülkenizdeki yaşananlar kabul edilemez. Halk sizi halkın istekleri doğrultusunda çalışmanız için seçmişti ancak başarısız oldunuz. Ülkenizdeki en kutsal şey olan demokrasiyi öldürdünüz. Demokrasi ülkenizde doğmuştu ama siz şimdi demokrasiyi öldürdünüz” açıklamasını yaptı.

Bakalım “Her şeyden haberimiz var, sizi izliyoruz.” açıklamasını yapan Anonymous, Yunanistandaki operasyonlarına devam edecek mi?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s