Mobilya Nasıl Alınır ?

 Alışverişte de en çok özen gösterilecek nokta beyaz eşyalar ve mobilyalar olmalıdır. Çünkü bu uzun ömürlü eşyalara sahip olunca kendilerini amorte edene kadar kullanmak istiyoruz. O zaman bazı noktalara dikkat etmemiz gerekiyor.

mobilya Mobilya Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 ve 

 • Koltuk ve kanepelerinizde makaslı sistemler varsa bu makasların sağlamlığına ve yedeklerinin bulunabilir olmasına dikkat edilmelidir.
 • Koltuk kaplamaları artık annelerimizin çeyiz mobilyaları gibi değil, deri, kadife, koton vb gibi birçok koltuk kaplama kumaşı var. Hangi renk ya da tarz kumaşı seçerseniz seçin, leke tutmamasına, hemen solmamasına ve yırtılmamasına dikkat etmek gerekir. Yoksa evinize gelen sevimli yaramazlara karşı sürekli tetikte olmanız gerekebilir.
 • Koltuğunuzun genel iskeletinin sağlamlığı kaplama malzemesinden çok daha önemlidir. Genel iskelette olan bir deformasyon tüm görünüşü bozabilir.
 • Koltuk üzerindeki aksesuarların ( düğme, yastık vb gibi) yedeklerinin bulunabilmesine ya da deforme olduğu zaman mobilyanın bütünlüğünü fazla etkilememesine dikkat edilmelidir.
 • Ahşap mobilyalarınızda ağacın kalitesi ve bakım şartları önemli bir husustur.

mobilya1 Mobilya Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Çekmeceli ya da dolaplı mobilyalarınızda kapakların tam kapanması, sarkma ya da oynama yapmaması gerekir.
 • Raflı sistemlerde uzun raflar arasında ilave destekler bulunmalıdır. Kazalardan korunmak için bu önlemler önceden alınmalıdır.
 • Mobilyanızda aydınlatma sistemi varsa, montajının kolay olmasına ve arıza durumlarında onarılabilme oranının yüksek olmasına dikkat edilmelidir.
 • Yemek, mutfak, çalışma odası gibi mekanlardaki masaların sağlamlığına ve masa ayaklarının dengeli olmasına özen gösterilmelidir.
 •  alırken en önemli husus aldığınız markanın yaşadığınız şehirde yetkili servisi olup olmamasıdır. Eğer yetkili servis hizmeti olmayan bir markayı tercih ederseniz canınız ilerde çok sıkılabilir.
 • Beyaz eşyaların sizin ihtiyaçlarınıza uygun olması çok önemlidir. Küçük bir aileseyseniz devasa bir buzdolabı almanın size elektrik faturasından başka bir getirisi olmaz.

beyazeşya Mobilya Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Enerji kullanım düzeyi alt seviyede olan bir cihazı tercih etmelisiniz.
 • Alacağınız cihazın boyutlarının onun için ayırdığınız yere uygun olup olmadığını mutlaka önceden bilmelisiniz. Bunun için evden çıkmadan bir metreyle ölçü almak iyi olacaktır. Yoksa buzdolabınız sığsın diye mutfağınızdaki dolapları küçülttürmek zorunda kalabilirsiniz.

Eğer beyaz eşya ve mobilyalarınızı aynı yerden alacaksanız firmanın yetkinliğine dikkat etmeniz gerekir. Bu eşyalar uzun ömürlü ve dayanıklı tüketim malları oldukları için alışveriş yaptığınız firmanın önemi çok büyüktür. Uzun yıllar firmayla iletişim halinde kalabilirsiniz.
Mobilya ve beyaz eşya konusunda yetkin firmalardan biri de Kervan Mobilya AVM‘dir.’de mobilya, beyaz eşya, genel ev eşyaları gibi ürünlere de ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s